Pagëzojnë fëmijën me emrin Donald Trump, farefisi i dëbon - Bota Sot
Pagëzojnë fëmijën me emrin Donald Trump, farefisi i dëbon

Azia

E hënë, 22 tetor 2018

Pagëzojnë fëmijën me emrin Donald Trump, farefisi i dëbon

Më: 15 mars 2018 Në ora: 20:10
Djali me emrin Donald Trump

Një çift nga një fshat i vogël në Afganistan pagëzuan fëmijën e tyre të sapolindur me emrin e presidentit amerikan, për shkak të ngjyrës së flokëve me të cilët fëmija i tyre erdhi në këtë botë, por edhe me dëshirën që të jetë i pasur si Donald Trump, por ky vendim u solli telashe.

Në fakt, të afërmit e tyre dhe fqinjët ishin aq të hidhëruar me vendimin e kësaj familjeje, duke i dhënë fëmijës një emër jo mysliman dhe babai i fëmijës Asadulah Poja u detyrua së bashku me familjen të zhvendoset në Kabul.

Ai ka marrë kërcënime për vdekje përmes internetit, transmeton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test