Stuhia ‘Muri i Rërës’ godet Kinën, shikoni çfarë i bën një qyteti - Bota Sot
Stuhia ‘Muri i Rërës’ godet Kinën, shikoni çfarë i bën një qyteti

Azia

E premte, 19 tetor 2018

Stuhia ‘Muri i Rërës’ godet Kinën, shikoni çfarë i bën një qyteti

Më: 22 maj 2018 Në ora: 10:00
Pamje nga video

Një stuhi e fortë më rërë që e barte me veti të ashtuquajturin murin e rërës, ka goditur  zonën Aksai Kazak të Kinës.

I tërë rajoni është mbuluar me rërë, ndërsa lartësi e ‘murit’ shkonte në disa dhjetëra metra lartësi

Ngjarja ka ndodhur në provincën Gansu të Kinës, ndërsa u përsërit disa herë me radhë.

Në afërsi të kufirit me Kazakistanin u paraqit një mur i vërtetë rëre. Për 10 minuta e tërë zona u mbulua me rërë ndërsa shikimi ishte më pak se 10 metra.

Autoritetet i tërhoqën vërejtjen banorëve të mbyllnin të gjitha dyert e dritaret, dhe kur të dalin jashtë patjetër të bartin maskën përkatëse. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test