Talibanët vrasin 30 ushtarë afganë – në sulmin më vdekjeprurës pas armëpushimit - Bota Sot
Talibanët vrasin 30 ushtarë afganë – në sulmin më vdekjeprurës pas armëpushimit

Azia

E hënë, 19 nëntor 2018

Talibanët vrasin 30 ushtarë afganë – në sulmin më vdekjeprurës pas armëpushimit

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 09:06
Ilustrim

Për nder të muajit të Ramazanit dhe festës së Fitër Bajramit, Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani, kishte njoftuar se do të mbajë armëpushim me Talibanët.

Por sot ata kanë ndërmarr aksionin më vdekjeprurës ndaj forcave afgane që prej përfundimit të armëpushimit.

Reuters njofton se sot janë vrarë 30 ushtarë afganë në një aksion të Talibanëve.

Lajmi për vdekjen e 30 ushtarëve është konfirmuar nga organet zyrtare të sigurisë në Afganistan.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test