Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane dënohet me burgim të përjetshëm - Bota Sot
Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane dënohet me burgim të përjetshëm

Azia

Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane dënohet me burgim të përjetshëm

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 18:56
Mohammed Badia

Kreu i Vëllazërisë Myslimane egjiptiane Mohammed Badia dhe disa zyrtarë të tjerë të grupit të ndaluar janë dënuar me burgim të përjetshëm sot, thanë burimet nga gjyqësori.

Ata u dënuan për nxitje për vrasje dhe dhunë gjatë protestave pesë vjet më parë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...