Licencohen 15 FIBA gjyqtarë të tavolinës zyrtare - Bota Sot
Licencohen 15 FIBA gjyqtarë të tavolinës zyrtare

Basketboll

Licencohen 15 FIBA gjyqtarë të tavolinës zyrtare

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 16:12
Foto

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin kalendarik 2019-2021 për licencimin e FIBA Gjyqtarëve tavolinës zyrtare ka arritur të licencojë 15 gjyqtarë të cilët me sukses kanë kaluar FIBA Online Testet nga njohuria e rregullave të basketbollit, si dhe nga FIBA TableOfficialsQualificationProgramme.

Për të gjithë gjyqtarët e licencuar FIBA ka ndarë edhe certifikatat e licencimit. 

Licencimet janë bërë në koordinim me FatonKurshumlinë, FIBA Instruktori Nacional i Gjyqtarëve në Federatën e Basketbollit të Kosovës. Kjo është hera e parë që në kuadër të Federatës së Basketbollit të Kosovës janë të licencuar 15 gjyqtarë të tavolinës zyrtarë, katër gjyqtarë me stemën e FIBA-s dhe një Instruktor Nacional të FIBA-s.  

FBK-ja të gjithë gjyqtarëve i dëshiron sukses në nominmet e tyre. 

Gjyqtarët e licencuar: 

1. AlbertVërbiqi 

2. AnjesaHaziraj 

3. Arian Thaçi 

4. Irma Konjusha 

5. Atdhe Goqaj 

6. Artan Gashi 

7. Burim Berisha 

8. Visar Bunjaku 

9. Atdhe Gutaj 

10. Genc Vitaku 

11. Arian Kurtalani 

12. Mërgim Istrefi 

13. RoniPupovci 

14. RoniVokshi 

15. Blendi Spahija 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...