Selektori i Serbisë me deklaratë të rëndë në Kosovë, kështu na quan... - Bota Sot
Selektori i Serbisë me deklaratë të rëndë në Kosovë, kështu na quan...

Basketboll

Selektori i Serbisë me deklaratë të rëndë në Kosovë, kështu na quan...

Nga: Kemajl Goca Më: 4 gusht 2019 Në ora: 13:32
Selektori i Serbisë me deklaratë të rëndë në Kosovë, kështu na quan...

Na ofendoi rëndë selektori i basketbollit të Serbisë, Aleksandër Gjorgjeviq.  Deklaratë nacionaliste që duhet gjithsesi FIBA të merr masa ndëshkuese.

Ai Kosovën e quan Kosovë dhe Metohi! 

Institucionet tona, Federata e Basketbollit e Kosovës dhe të gjithë duhet të kërkojnë leje se nga hyri ky këlysh me suitën e tij në Kosovë.

“Falënderoj organizatorin të cilët na kanë ftuar, edhe pse nuk jam për herë të parë në Kosovë e Metohi, po ndihem shumë mirë si një serb i vërtet”, kështu tha Gjorgjeviq. 

Ndihet si një serb i vërtet dhe thotë Kosovë e Metohi në midis Leposaviqit, në shtetin e Kosovës. Me Flamur në dorë të Serbisë dhe me deklarata nxitëse, siç është ajo ndihem si serb i vërtet në Kosovë e Metohi, askush nuk e pengoi dhe mori pjesë në turneun “Miqësia 2019”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...