Skandaloze, ky është premtimi i madh për serbët e Kosovës! Do të vijë në këmbë... - Bota Sot
Skandaloze, ky është premtimi i madh për serbët e Kosovës! Do të vijë në këmbë...

Basketboll

Skandaloze, ky është premtimi i madh për serbët e Kosovës! Do të vijë në këmbë...

Nga: Kemajl Goca Më: 4 gusht 2019 Në ora: 15:15
Skandaloze, ky është premtimi i madh për serbët e Kosovës! Do të vijë në këmbë...

Deklaratë neveritëse e selektorit të Serbisë në basketboll, Aleksander Gjorgjeviq. 

Ai të shtunën (dje) me krerët e Federatës së Basketbollit të Serbisë, ka qenë në Leposaviq, duke e bërë edhe hapjen solemne të turneut “Miqësia 2019” në futboll të vogël. 

Rreth 2 mijë shikues ishin të pranishëm dhe u frymëzuan nga Gjorgjeviqi!  

Ai ne pyetjen e gazetarëve, a do të jetë i suksesshëm e të sjell medalje botërore, të artë? “Do të festoj me serbët në Kosovë. Këmbë do ju sjell trofeun nga Jarinja e deri në Leposaviq”, premton Gjorgjeviq, deklaratë që e transmeton “Sportski Zurnal”. 

Deklaratë skandaloze e një selektorit që futet në Kosovë pa lejen askujt!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...