Sigal Prishtina përballë Legias në Ligën e Kampionëve - Bota Sot
Sigal Prishtina përballë Legias në Ligën e Kampionëve

Basketboll

Sigal Prishtina përballë Legias në Ligën e Kampionëve

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 16:21
Foto ilustrim

Kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, të martën (nesër) fillon rrugëtimin në garat evropiane. Bardhekaltrit të martën nga ora 20:00, do të ballafaqohen me Legian në rrethin e parë në Basketball Champions League.

Kundërshtari është shumë i fortë, sidoqoftë, Prishtina nuk dorëzohet.

Trajneri Bujar Loci dhe Dardan Berisha kanë thënë se do të japin maksimumin në këtë sfidë, edhe pse nuk do ta kenë lehtë.

Ndeshja e parë do të zhvillohet më 17 shtator në Prishtinë, kurse ajo e kthimit më 20 shtator në Poloni.

Nëse skuadra e Prishtinës e kalon Legian e Varshavës, atëherë do të ballafaqohet me skuadrën ruse, Nizhny Novgorod.

Ndeshjet ndaj skuadrës ruse do të zhvilloheshin më 26 dhe 29 shtator. Nëse Prishtina e kalon edhe këtë kundërshtar do të luajë në grupe. Bardhekaltrit do të jenë në Grupin C.

Në Grupin C do të luajnë Riga, Peristeri, Gaziantep, Tenerife, Cez Nymburk, Bamberg dhe fituesi Benfica/Groningen/Mornar. Pra, Benfica do të ndeshet me Groningen e më pas fituesi me Mornarin dhe fituesi kualifikohet ne Grupin C.

Në grupe do të jenë 32 skuadra, që janë ndarë në katër grupe me nga tetë ekipe, ku katër të parat kalojnë tutje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...