Kosova U18 grumbullohet të shtunën - Bota Sot
Kosova U18 grumbullohet të shtunën

Basketboll

Kosova U18 grumbullohet të shtunën

Më: 16 janar 2020 Në ora: 11:20
Foto ilustrim

Kombëtarja e Kosovës U18 në konkurrencën e meshkujve do të grumbullohet të shtunën në Prishtinë, që do të jetë grumbullimi i parë për këtë vit për këtë grupmoshë.

Më herët janë grumbulluar Kosova U16 dhe U20 në të dyja konkurrencat. 

Grumbullimi i Kosovës U18 do të bëhet të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ku lojtarët do të ndahen në dy grupe. Grupi i parë do të bëjë stërvitje nga ora 13:00-15:00, kurse grupi i dytë 15:00-17:00.  

Përzgjedhësi i Kosovës U18 (M), Bekim Maxhuni, ka shpallur listën e gjerë, ku lojtarët do të jenë të ndarë në dy grupe, kurse gjithashtu janë ftuar edhe lojtarë që luajnë në SHBA dhe Evropë. 

Kosova U18 do të garojë në FIBA U18 Kampionatin Evropian, Divizioni B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë prej 24 Korrik deri më 2 Gusht 2020. 

Kosova U18 (M) do të jetë në Grupin D me Maqedoninë Veriore, Suedinë, Danimarkën, Letoninë dhe Bjellorusinë. 

Lista e gjerë  

Grupi i parë (13:00-15:00) 

Don Polloshka 

Ardit Gashi 

Drinor Gashi 

Eron Bajraktari 

Albin Berisha 

Fisnik Kraki 

Dotrian Deqani 

Aldin Qollaku 

Sokol Nila 

Emanull Gega 

Blendi Mehana 

AlbionImeri        

Drilon Shala 

Arbër Rushiti 

Bleonis Tanushi 

Shpat Mustafa 

Ardian Kika 

Diar Efendia 

Visar Ejupi 

Roni Koshi 

Shpat Syla 

Grupi i dytë (15:00-17:00) 

Altrim Osmani 

Bledar Thaqi 

Bardh Istrefi 

Nart Jashari 

Anton Basha 

Lis Kuraja 

Arlind Krasniqi 

Dionis Avdyli 

Besmir Memaj 

Edison Krasniqi   

ArtilIsufi 

Genis Mati 

Lerat Peni 

Diart Gashi 

Ari Karaxhiu 

Albin Rexhepi 

Renat Berisha 

Enis Morina 

Paraart Zeqiri 

Rinol Gashi 

Deart Deliqi 

Alban Aliu 

Lirijan Mehmeti 

Lojtarët që luajnë jashtë Kosovës 

Dion Sheqiri 

Donat Rexhepi  

Edonis Paçarada 

Denis Zenalaj 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat