Penza në Prizren

Basketboll

Penza në Prizren

Më: 6 mars 2020 Në ora: 16:00
Penza në Prizren

Takimi i parë do të zhvillohet ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit. Skuadra mitrovicase ka grumbulluar 19 pikë, derisa ajo kuqezi 15, duke u renditur në vendin e fundit.

Ndeshja më interesante e kësaj xhiro do të zhvillohet në mes Bashkimit dhe Penzës. Vashat prizrenase janë lidere me 27 pikë, kurse vashat pejane ndodhen në vendin e tretë me 23 pikë.

Sfida e fundit për këtë xhiro është Mabetex Prishtina-Kastrioti. Prishtinaset renditen në vendin e dytë me 26 pikë, kurse ferizajaset kanë grumbulluar 16 pikë, duke u pozicionuar në vendin e pestë.

Superliga e Femrave - Java 15

E shtunë

12:00 Trepça-Vëllaznimi

19:00 Bashkimi-Penza

E diel

17:30 Mabetex Prishtina-Kastrioti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat