Edhe NBA me një vendim - Bota Sot
Edhe NBA me një vendim

Basketboll

Edhe NBA me një vendim

Më: 18 prill 2020 Në ora: 15:15
Edhe NBA me një vendim

Edhe NBA me një vendim.

Në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA) do të bëhet një ulje e pagave me 25 për qind për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19).

Në një deklaratë në faqen e internetit të NBA-së thuhet se menaxhimi i Ligës dhe Unioni Kombëtar i Lojtarëve të Bashketbollit (NBPA) kanë arritur një dakordim lidhur me çështjen e uljes së pagave.

Ulja e pagave me 25 për qind për basketbollistët do të fillojë nga 15 maji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat