Blerim Krasniqi- trajner i sprovave në Gjeneratën e Republikës - Bota Sot
Blerim Krasniqi- trajner i sprovave në Gjeneratën e Republikës

Basketboll

Blerim Krasniqi- trajner i sprovave në Gjeneratën e Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 30 prill 2020 Në ora: 14:53
Blerim Krasniqi- trajner i sprovave në Gjeneratën e Republikës

Trajnerët në të gjitha disiplinat sportive, kush më shumë e kush me pak, kanë dhënë kontribut të madh në kohën e okupimit (1991-1999).

Blerim Krasniqi, i takon Gjeneratës së Republikës.

Ai si trajner i basketbollit, u orvat me të gjitha kapacitetet që kishte atëkohë, duke dhënë më të mirën dhe në anën tjetër, e sfidoi regjimin kriminal serb.

Krasniqi është krenar që i ka takuar asaj periudhe sa të vështirë, aq edhe të lavdishme, duke garuar në garat e Republikës së Kosovës dhe kundërshtuar politikën e pushtuesit serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat