Ja 10 ekipet më të ndjekura në TV

Basketboll

Ja 10 ekipet më të ndjekura në TV

Më: 3 mars 2021 Në ora: 11:26
Ja 10 ekipet më të ndjekura në TV

Prej gati një viti tifozët dhe adhuruesit e NBA-së janë të detyruar t’i shohin ndeshjet përmes televizionit, pasi prania e tyre në stadium është e ndaluar, për shkak të pandemisë Covid-19.

Në prag të përfundimit të fazës së parë të ndeshjeve të kampionatit (më 7 mars zhvillohet All Star Game), “The Athletic” ka publikuar listën e skuadrave më të ndjekura në TV.

Ajo që bie në sy është një rritje e shikueshmërisë kët vit, pas uljes drastike që pati verën e kaluar, kur skuadrat u grumbulluan në Orlando dhe mbyllën sezonin e fundit.

10 skuadrat më të ndjekura në TV

10-Miami, 954 mijë/ndeshje

9-Milwaukee, 1.06 milionë/ndeshje

8-Dallas, 1.11 milionë/ndeshje

7-New Orleans, 1.12 milionë/ndeshje

6-Philadelphia, 1.18 milionë/ndeshje

5-Boston, 1.19 milionë/ndeshje

4-Brooklyn, 1.2 milionë/ndeshje

3-Golden State, 1.3 milionë/ndeshje

2-Clippers, 1.4 milionë/ndeshje

1-Lakers, 1.5 milionë/ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat