Humbin nga Holanda - Bota Sot
Humbin nga Holanda

Basketboll

Humbin nga Holanda

Më: 23 korrik 2017 Në ora: 13:38
Kosova

Kombëtarja e Kosovës U-20 në basketboll ka pësuar humbje nga Holanda me rezultat 66:60 në luftë për pozitat 9-12 në kuadër të Kampionatit Evropian U-20, Divizioni B që është duke u zhvilluar në Oradea të Rumanisë.  

Të përzgjedhurit e trajnerit Jeton Nixha të dielën me fillim nga ora 17:00 do të përballen me Hungarinë në luftë për pozitën 11-12 në kuadër të kësaj gare. Kampionati Evropian U-20 në Oradea të Rumanisë ka filluar më 14 dhe do të përfundoj më 23 korrik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat