Kjo është pozita e Kosovës në evropian - Bota Sot
Kjo është pozita e Kosovës në evropian

Basketboll

Kjo është pozita e Kosovës në evropian

Më: 24 korrik 2017 Në ora: 11:35
Përfaqësuesja U-20 e Kosovës

Përfaqësuesja U-20 e Kosovës e ka përmbyllur aventurën e saj në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B në Oradea të Rumanisë në pozitën e 12-të. 
Të dielën në mesditë Kosova U-20 është mposhtur nga Hungaria me rezultat 78:53 në luftë për pozitat 11-12. 

Përfaqësuesja jonë në Oradea i ka regjistruar 5 humbje e 3 fitore. Disfatat i ka pësuar nga Kroacia, Hungaria, Portugalia, Holanda dhe së fundi sërish nga Hungaria, derisa ka shënuar fitore kundër Moldavisë, Irlandës dhe Maqedonisë.  Kampionati Evropian U-20 në Oradea të Rumanisë ka filluar më 14 dhe do të përfundoj më 23 korrik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat