Kerasan Prishtina U-16 fiton titullin - Bota Sot
Kerasan Prishtina U-16 fiton titullin

Basketboll

E martë, 20 nëntor 2018

Kerasan Prishtina U-16 fiton titullin

Më: 21 maj 2018 Në ora: 11:04
Kerasan Prishtina U-16

Basketbollistët e Kerasan Prishtinës janë shpallur kampion të Kosovës në kategorinë U16 pasi në finalen e luajtur në dielën në kryeqytet e kanë mposhtur M Junior me rezultat 90:86 dhe atë vetëm pas dy vazhdimeve të luajtura.

Ndeshja ishte mjaft interesante dhe me plot kthesa në rezultat, e këtë e dëshmon më së miri fakti se është dashur të luhen dy vazhdime për tu përcaktuar fituesi i kësaj ndeshje, por edhe i titullit të kampionit.

Medaljet dhe trofeun për skuadrën fituese i ka ndarë Elvira Dushku, Sekretare e Përgjithshme e FBK-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test