Jamesi debuton me humbje te Lakersat - Bota Sot
Jamesi debuton me humbje te Lakersat

Basketboll

Jamesi debuton me humbje te Lakersat

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 10:50
LeBron James

Debutimi i LeBron Jamesit për Los Angeles Lakers nisi me dy ngulitje fantastike, por përfundoi me humbje.

Ai përfundoi takimin me 26 pikë e 12 kërcime ndërsa Portrland Trail Blazers fitoi me rezultat 128-119 ndaj Lakers.

James ka insistuar se ekipi i ri i Lakersit do të përmirësohet.

“Merr pak kohë që të përshtatemi deri në momentin kur mund të mbyllësh sytë dhe të dish saktësisht ku është bashkëlojtari yt”, ka thënë James pas ndeshjes.

Damian Lillard realizoi 28 pikë për Portlandin që siguroi fitoren e 16 rresht ndaj Lakersave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...