Fansat reaguan me komente brutale pas humbjes së Robin Krasniqit mbrëmë - Bota Sot
Fansat reaguan me komente brutale pas humbjes së Robin Krasniqit mbrëmë

Boksi

Fansat reaguan me komente brutale pas humbjes së Robin Krasniqit mbrëmë

Më: 12 maj 2019 Në ora: 20:32
Haxhi Krasniqi dhe Stefan Haertel

Robin Haxhi Krasniqi mbrëmë humbi titullin e kampionit evropian në peshat super të mesme, nga boksieri gjerman, Stefan Haertel.

Ishte një meç i dominuar nga kundërshtari i Krasniqit, derisa ky i fundit filloi të gjakoste qysh në rundin e dytë.

Me gjasë, përgatitja fizike luajti rol të madh, derisa Haertel u shpall kampion me vendim unanim pas 12 rundeve.

Njëherit, kjo ishte edhe humbja e pestë për Krasniqin, krahas 49 fitoreve.

Sidoqoftë, pas humbjes së mbrëmshme, i menjëhershëm ka qenë reagimi i fansave, të cilët kanë kritikuar rëndë 32-vjeçarin në rrjetet sociale.

Më poshtë, disa nga komentet e marra nga paralajmërimi i meçit në llogarinë zyrtare të Krasniqit. 

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...