Fury ka një porosi interesante për Joshuan - Bota Sot
Fury ka një porosi interesante për Joshuan

Boksi

Fury ka një porosi interesante për Joshuan

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 18:22
Fury ka një porosi interesante për Joshuan

Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë në boks, ka përdorur rrjetet sociale për të komentuar këtë humbje të Joshuas.

“Ky është boksi në peshat e rënda, këto gjëra ndodhin. Shplodhu, rikupero, mblidh veten dhe rikthehu sërish”, shkruan Fury, që gjithashtu ka befasuar botën 4 vite më parë, kur mundi legjendën Wladimir Klitschko dhe u shpall kampion bote.

Andy Ruiz Jr ka tronditur botën e sportit, duke mundur kampionin e botës të peshës së rëndë Anthony Joshua. Në fakt, gjithçka përfundoi në rundin e shtatë kur gjyqtari ndërpreu meçin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat