Fatmir Makollit nuk i konvenon miratimi i ligjit për sponsorizim të sportit - Bota Sot
Fatmir Makollit nuk i konvenon miratimi i ligjit për sponsorizim të sportit

Boksi

Fatmir Makollit nuk i konvenon miratimi i ligjit për sponsorizim të sportit

Nga: K. G. Më: 27 qershor 2019 Në ora: 15:54
Fatmir Makollit nuk i konvenon miratimi i ligjit për sponsorizim të sportit

Kryetari i Federatës së Kick-Box-it të Kosovës, Fatmir Makolli, përmes një shkrimit që ka publikuar, ka shprehur mendimin e tij se nuk i konvenon miratimi i ligjit për sponsorizim të sportit të Kosovës.

“Disa Federatave ju konvenon ky Nen, për Sponzorizim, që nëpërmes sportit me bërë keqpërdorime dhe pastrim të pareve dhe fshehje të tatimit ndaje shtetit, unë jam për sportistë dhe shteti i përkrah të gjithë sportistët që korrin suksese dhe fituesit e medaljeve. Ky është mendim ime personal!”, shkroi Makolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...