Anthony Joshua surprizon fansat shqiptarë, bën shqiponjën - Bota Sot
Anthony Joshua surprizon fansat shqiptarë, bën shqiponjën

Boksi

Anthony Joshua surprizon fansat shqiptarë, bën shqiponjën

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 14:45
Anthony Joshua dhe Vis Pajo

Anthony Joshua u bë i famshëm me fitoren ndaj Wladimir Klitschkos, me të cilën u bë kampion në 2 versionet më të rëndësishme të boksit, IBF dhe WBA.

Triumfi ishte kulmi një rrugëtimi të pabesueshëm, prej qëndrimit në burg e përdorimi i drogës, deri të dueli që u zhvillua para 90 mijë shikuesve.

Por së fundmi boksieri i njohur në të gjithë botën ka suprizuar me veprimin e fundit, duke bërë shqiponjën.

 Ka qenë Vis Pajo, ai i cili ka publikuar një foto krah boksierit të njohur, ku shihen të dy duke bërë shqiponjën.

Ky gjest i veçantë nga ana e Joshua, nuk mund të kalonte pa u vënë re nga të gjithë ndjekësit shqiptarë, të cilët duhet të ndihen edhe më shumë krenar pas këtij momenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...