Kovalev ruan titullin me fitore spektakolare ndaj Yarde - Bota Sot
Kovalev ruan titullin me fitore spektakolare ndaj Yarde

Boksi

Kovalev ruan titullin me fitore spektakolare ndaj Yarde

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 22:26
Sergey Kovalev

Sergey Kovalev ka ruajtur titullin kampion WBO në peshën “light heavyweight” duke i dhënë fund Anthony Yarde në në Rusi.

36-vjeçari i ka dhënë fund një sfide fantastike në raundin e 11-të duke hedhur në tokë kundërshtarin e tij për të parën herë në karrierën e tij.

Kovalev ishte në telashe në raundin e tetë, kur Yarde mori kontrollin duke tronditur kampionin me disa goditje të rënda.

Kovalev mblodhi veten dhe në tre raunde më pas tregoi pse është kampioni i botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat