Cris Cyborg shkruan historinë, firmos kontratë “big” me Bellator - Bota Sot
Cris Cyborg shkruan historinë, firmos kontratë “big” me Bellator

Boksi

Cris Cyborg shkruan historinë, firmos kontratë “big” me Bellator

Më: 3 shtator 2019 Në ora: 23:32
Cris Cyborg

Cristiane “Cris Cyborg” Justino ka firmosur kontratën më fitimprurëse të historisë së femrave në MMA, këtë e ka lajmëruar vetë presidenti i Bellator, Scott Coker.

Cyborg kishte që prej vitit 2016 me UFC. Ajo pësoi humbjen e dytë në karrierë me Amanda Nunes me nokaut në UFC 232 dhjetorin e kaluar.

Ajo u rikthye te fitorja ndaj Felicia Spencer në UFC 240, por kishte mosmarrëveshje me presidentin e UFC, Dana White.

Ajo zgjodhi të mos rinovonte me kompaninë dhe ka zgjedhur kontratën e konkurrentëve të Bellator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat