Conor McGregor zbulon datën e kthimit në tetëkëndësh - Bota Sot
Conor McGregor zbulon datën e kthimit në tetëkëndësh

Boksi

Conor McGregor zbulon datën e kthimit në tetëkëndësh

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 00:13
Conor McGregor

Përmes një cicërime në Twitter, Conor McGregor e ka zbuluar datën se kur do të kthehet në tetëkëndësh.

Ish-kampioni i peshave të lehta në UFC nuk e ka futur këmbën në tetëkëndësh që nga humbja e tij nga Khabib Nurmagomedov tetorin e kaluar, dhe ai njoftoi pensionimin e tij nga artet marciale të përziera në muajin mars.

Por rikthimi i tij u përfol shumë javët e fundit që nga një intervistë me ESPN në gusht në të cilën ai tha se ai “do të kërkonte” një luftë për “fundin e vitit”, përcjell lajmi.net.

Tani, megjithatë, duket se 31-vjeçari po përgatit rikthimin afër shtëpisë së tij.

“Dublin, 14 dhjetor”, shkroi ai në Twitter të hënën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...