Cili i kishte muskujt më të mëdhenj Xhevdet Peci apo Mirko i Kragujevcit? - Bota Sot
Cili i kishte muskujt më të mëdhenj Xhevdet Peci apo Mirko i Kragujevcit?

Boksi

Cili i kishte muskujt më të mëdhenj Xhevdet Peci apo Mirko i Kragujevcit?

Nga: Kemajl Goca Më: 25 janar 2020 Në ora: 11:19
Cili i kishte muskujt më të mëdhenj Xhevdet Peci apo Mirko i Kragujevcit?

Kjo fotografi është e viteve të 80-ta ku shihet majtas ish boksieri i mirënjohur Xhevdet Peci dhe serbi Mirko Puzoviq nga Kragujevci. 

Fotografia është bardhezi, por cili i kishte muskujt më të zhvilluar atëkohë?

Sipas fotografisë duket se Peci i kishte muskujt më të zhvilluar se Mirko.  

Peci është prej boksierëve që më së shumti ka pasur meçe për Prishtinën, pesë kampion dhe gjashtë herë nënkampion i ish Jugosllavisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat