Gjyqtari hero i shpëtoi jetën - Bota Sot
Gjyqtari hero i shpëtoi jetën

Boksi

Gjyqtari hero i shpëtoi jetën

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 11:47
Gjyqtari hero i shpëtoi jetën

Një goditje e fuqishme më bërryl e So Sovanrathana hodhi KO Neymar Paeminburee në një ndeshje Muay Thai të zhvilluar në Bangkok (Tajlandë).

Gjyqtari Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se Neymar (mbante emrin e sulmuesit të famshëm brazilian) kishte humbur ndjenjat dhe mund të dëmtohej edhe më shumë gjatë përplasjes me dyshemenë e ringut.

Ai e kapi luftëtarin në ajër me një zgjatje të dorës, duke amortizuar përplasjen dhe shmangur një dëm më të rëndë.

Një rast interesant.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat