Edhe Fury me pasoja nga meçi me Wilder – shikojeni fytyrën e britanikut - Bota Sot
Edhe Fury me pasoja nga meçi me Wilder – shikojeni fytyrën e britanikut

Boksi

Edhe Fury me pasoja nga meçi me Wilder – shikojeni fytyrën e britanikut

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 12:02
Tyson Fury dhe Deontay Wilder

As Tyson Fury nuk ka shpëtuar pa dëme nga dueli kundër Deontay Wilder.

Fury vërtetë dominoi duelin me Wilder duke u shpallur edhe kampion i WBC, por duket se edhe ka pranuar disa goditje.

Disa fotografi që po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë shenjat e mbetura në fytyrën e Fury, pas duelit me ‘Bomberin e bronztë’.

Image

Gjithsesi, këto shenja nuk tregojnë shumë krahasuar me dëmet që pati për Wilder.

Amerikani iu drejtua spitalit, pasi dualla e veshit i kishte shpërthyer dhe rreziku për të ishte më i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat