Ismaili bën shqiponjën dhe premton fitore në Leverkusen - Bota Sot
Ismaili bën shqiponjën dhe premton fitore në Leverkusen

Boksi

Ismaili bën shqiponjën dhe premton fitore në Leverkusen

Më: 7 mars 2020 Në ora: 12:25
Ismaili bën shqiponjën dhe premton fitore në Leverkusen

Pas tre javë përgatitjeje intensive në Leverkusen të Gjermanisë me Bekim Hoxhajn, boksieri shqiptar i klubit “Shkëndija No Limit”, Lulzim Ismaili, sot do të ndeshet me boksierin nga Uzbekistani, Kabijon Hushvaktaliev.

“Shpresoj se do t’ju gëzoj me fitore, do të jap maksimumin nga vetja”, ka shkruar Ismaili në facebook.

Meci do të zhvillohet në qytetin e Leverkusenit dhe në rast të triumfit, “Luli” me 17 mars do të luftojë në kampionatin europian në WBU.

Meçi ndërmjet Ismailit dhe Hushvaktalievit do të zhvillohet në Leverkusen dhe fillon në ora 20: 00./reshat ibrahimi/.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat