Avdylaj shënon fitoren e radhës - Bota Sot
Avdylaj shënon fitoren e radhës

Boksi

Avdylaj shënon fitoren e radhës

Më: 10 mars 2020 Në ora: 15:11
Avdylaj shënon fitoren e radhës

Dardan Avdylaj ka arritur fitoren e tretë në boksin profesionist kurse kësaj radhe viktime e kosovarit ka qen Jiri Zvacina nga Çekia të cilin e mposhti me pikë.

Ky duel ishte shumë interesant pasi Avdylaj gjatë gjithë kohës ka qenë më i mirë se kundërshtari i tij, mirëpo ky i fundit ishte i qëndrueshëm dhe përballonte goditjet e boksierit shqiptar.

Me këtë fitore ka qen shumë i gëzuar Dardani duke premtuar se këtë vit do të ketë edhe përballje tjera por edhe suksese.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat