Joshua mund të përballet me Fury, para duelit me Pulev – ky është skenari - Bota Sot
Joshua mund të përballet me Fury, para duelit me Pulev – ky është skenari

Boksi

Joshua mund të përballet me Fury, para duelit me Pulev – ky është skenari

Më: 20 mars 2020 Në ora: 23:12
Anthony Joshua dhe Tyson Fury

Anthony Joshua dhe Tyson Fury mund të përballen më herët sesa keni menduar.

Edhe pse Joshua dhe Fury kanë caktuar meçet e tyre me Pulev dhe Wilder, situata mund të ndryshojë.

Sipas Eddie Hearn, promotorit të Joshua, për shkak të pandemisë Covid-19, Fury dhe Joshua mund të jetë ndeshja e radhës.

“Krejt rastësisht, dueli Joshua – Fury mund të ndodh më herët, madje para asaj me Pulev, nëse ndeshja me Pulev shtyhet për pas verës” ka thënë Hearn.

“Dua të them, çdo gjë është e mundur, por sigurisht se Wilder do të kërkojë revanshin” shtoi promotori.

Mbetet të shihet nëse koronavirusi do të shtyjë duelin mes Joshua dhe Pulev, dhe të aranzhohet një duel me Fury.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat