Fury, Wilder, Joshua, McGregor – të gjithë mund të përballen në periudhë prej dy javëve - Bota Sot
Fury, Wilder, Joshua, McGregor – të gjithë mund të përballen në periudhë prej dy javëve

Boksi

Fury, Wilder, Joshua, McGregor – të gjithë mund të përballen në periudhë prej dy javëve

Më: 22 mars 2020 Në ora: 00:11
Fury, Wilder, Joshua, McGregor – të gjithë mund të përballen në periudhë prej dy javëve

Ndryshimet në kalendar sipas koronavirusit mund të prodhojnë dy javët më mahnitëse për adhuruesit e sporteve luftarake.

Deontay Wilder, Tyson Fury, Anthony Joshua, Conor McGregor – të gjithë emrat më të mëdhenj të sporteve luftarake, mund të zbresin në ring/oktogon, në një periudhë prej dy javëve.

Përhapja e Covid19 ka bërë që shumë evenimente të shtyhen, prandaj, një dy javësh fantastik në sportet luftarake mund të na pres.

Të gjitha duelet e sportistëve të lartpërmendur mund të ndodhin gjatë kësaj vere. Më poshtë lajmi.net ua përcjell datat se si mund të aranzhohen duelet, në rast se kalendaret ndryshojnë, pas përhapjes së Covid19.

Conor Mcgregor – Justin Haethje – 11 korrik

Tyson Fury – Deontay Wikder – 18 korrik

Anthony Joshua – Kubrat Pulev – 25 korrik

Mbetet të shihet nëse një gjë e tillë do të ndodh, dhe të kemi dy javët më spektakolare në sportet luftarake. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat