UFC 249, McGregor zëvendëson Khabib në duelin me Ferguson? - Bota Sot
UFC 249, McGregor zëvendëson Khabib në duelin me Ferguson?

Boksi

UFC 249, McGregor zëvendëson Khabib në duelin me Ferguson?

Më: 1 prill 2020 Në ora: 12:39
Conor McGregor

Trajneri i Conor McGregor, John Kavanagh ka lënë të kuptohet se irlandezi mund të vendoset të zëvendësojë rivalin afatgjatë Khabib Nurmagomedov në UFC 249.

Tony Ferguson do të luftojë me Nurmagomedov më 18 prill në New York për titullin e peshave të lehta të UFC.

Por Nurmagomedov aktualisht është bllokuar në Rusi, ku ai është në izolim për shkak të koronavirusit, dhe nuk ka fluturime që hyjnë brenda ose jashtë vendit.

Presidenti i UFC, Dana White është i interesuar që ngjarja të vazhdojë, por po përgatitet që rusi të mos përfshihet.

Kjo mund të hapë derën për McGregor për të bërë paraqitjen e tij të dytë pas rikthimit të tij, dhe Kavanagh ka thënë se mund të ishte një mundësi reale.

Kur Helwani pyeti ndjekësit e tij në Twitter nëse Ferguson duhet të luftonte me Gaethje apo të presë Khabib, Kavanagh u përgjigj shpejt.

“Ndoshta ka një mundësi të tretë”, shkroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat