Tre legjenda të boksit të Kosovës

Boksi

Tre legjenda të boksit të Kosovës

Më: 20 maj 2020 Në ora: 22:04
Peci, Gashi e Bajrami

Tre legjenda të boksit të Kosovës. A po i njihni se kush janë?

Tre emra të mëdhenj të klubit të boksit Prishtina, Xhevdet Peci, Nazif Gashi dhe Naser Bajrami janë takuar sot në Prishtinë dhe kanë kujtuar kohërat e dikurshme në boks.

KB Prishtina ka qenë pesë herë kampion i ish Jugosllavisë në periudhën e viteve të 70-ta dhe të 80-ta.

Gjeneratë e artë dhe ende përmendet nga brezi i vjetër i asaj kohe, shkruan gazetari Reshat Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat