Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Latifi: ‘Urime ‘Bota sot”, gazeta që na përkrahni më së shumti - Bota Sot
Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Latifi: ‘Urime ‘Bota sot”, gazeta që na përkrahni më së shumti

Boksi

Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Latifi: ‘Urime ‘Bota sot”, gazeta që na përkrahni më së shumti

Nga: K. G. Më: 27 qershor 2020 Në ora: 23:58
Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Latifi: ‘Urime ‘Bota sot”, gazeta që na përkrahni më së shumti

Ish boksieri i gjeneratës së artë të KB Prishtina, Agim Latifi, tha se “Bota sot”, është zë i fuqishëm i sportit.

“Urime 25 vjetori i gazetës ‘Bota sot’. 

Ju jeni gazeta e cila na keni përkrah më së shumti neve sportistëve, andaj ju uroj suksese dhe ju falënderoj për gjithçka që keni  bërë për sportin kosovar”, uron Latifi. 

Latifi i takon plejadës më të artë që ka pasur Prishtina, pesë herë kampione e gjashtë herë nënkampione e ish Jugosllavisë.

Ish boksier që ka lënë gjurmë, që edhe sot kujtohet nga gjeneratat e vjetra, për luftërat që ka bërë në ring.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat