Tyson: Nëse njerëzit e dëshirojnë jam gati për triologjinë

Boksi

Tyson: Nëse njerëzit e dëshirojnë jam gati për triologjinë

Më: 6 nëntor 2020 Në ora: 12:41
Tyson: Nëse njerëzit e dëshirojnë jam gati për triologjinë

Legjenda e boksit Mike Tyson do të rikthehet në ring më 28 nëntor, në një duel “show” ndaj Roy Jones Jr. Gjithsesi, “Iron Mike” e ka mendjen diku tjetër, te përballja me rivalin dhe armikun e tij më të fortë, Evander Holyfield.

Tyson nuk i harron dy duelet e mëparshme mes tyre (vitet 1996 dhe 1997), të dyja të humbura dhe mendon të zhvillojë një sfidë të tretë, për të thyer tabunë.

“Nëse njerëzit e dëshirojnë këtë përballje, unë jam gati ta zhvilloj atë. Nuk e mohoj që do të ishte një përballje e madhe mes nesh, që unë e dëshiroj”, tha Mike Tyson.

Interesant fakti se edhe Holyfield ka vendosur të rikthehet në ring pas shumë vitesh tërheqje. Madje edhe ai ka shprehur gadishmërinë për këtë triologji mes tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat