Pamje: Crawford e rreh Brookun me nokaut brutal, e mbron titullin e botës në WBO

Boksi

Pamje: Crawford e rreh Brookun me nokaut brutal, e mbron titullin e botës në WBO

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 11:16
Terence Crawford

Terence Crawford e ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë gjysmë të mesme në WBO, pasi e mposhti Kell Brookun pas katër rundesh të shtunën në Las Vegas.

Ish-kampioni i botës në kategorinë gjysmë të mesme në IBF, Brook e mori një goditje dërrmuese nga dora e djathtë e amerikanit dhe mezi u çua në këmbë për ta vazhduar meçin në rundin e katërt.

Crawford ia dha një varg grushtesh britanikut sapo ai u çua në këmbët e veta, duke e detyruar gjyqtarin ta ndërpriste meçin.

Kjo fitore nënkupton se 33-vjeçari është i pamposhtur në 37 meçet e tij deri tani.

Ai nuk ishte futur në ring që prej dhjetorit të vitit 2019, derisa Brook ishte rrahur në shkurt 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat