Deontay Wilder zbulon listën me pesë boksierët që mund të përballet pas mosmarrëveshjes me Tyson Fury

Boksi

Deontay Wilder zbulon listën me pesë boksierët që mund të përballet pas mosmarrëveshjes me Tyson Fury

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 18:49
Deontay Wilder

Deontay Wilder ka zbuluar se Dillian Whyte dhe Andy Ruiz Jr janë ndër kundërshtarët e mundshëm me të cilët ai mund të përballet mes mosmarrëveshjes së tij të vazhdueshme me anglezin Tyson Fury.

Ylli 35-vjeçar amerikan humbi titullin e WBC në peshat e rënda nga rivali i ashpër Fury në ndeshjen e tyre të shkurtit në Las Vegas.

Dhe Wilder konfirmoi se ai do të shkaktonte klauzolën e tij të revanshit për të vendosur një luftë të tretë me ‘King Gypsy’.

Por, Fury, 32 vjeç, thuhet se ka refuzuar një gjë të tillë për dhjetorin e këtij viti, duke thënë se do të kthehet në ring vetëm në vitin 2021.

Wilder ka shpërthyer ndaj britanikut për mosrespektimin e detyrimeve të tij kontraktuale dhe madje e akuzoi atë për mashtrim në pretendime të pabazuara.

Kur u pyet për një kundërshtar të mundshëm të ardhshëm, ‘Bomberi i Bronztë’ nuk hezitoi t’i përmend pesë emrat e mundshëm.

“Realisht, Dillian Whyte do të ishte në listë, Andy Ruiz Jr do të ishte gjithashtu në listë, Robert Helenius, Joseph Parker”.

“Oleksandr Usyk, do të më pëlqente për një luftë, sepse ai më ftoi. Ka shumë djem në listë. Kur bie ai telefon thjesht pranoni rastin”, ka thënë Wilder. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat