Zbulohet mashtrimi

Boksi

Zbulohet mashtrimi

Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 12:16
Zbulohet mashtrimi

Sipas faqes së njohur “Gambling.com”, shumica e sportistëve të arteve marciale mikse (MMA) mashtrojnë në lidhje me ndjekësit e tyre në rrjetet sociale, më konkretisht në “Twitter”. Sipas kësaj faqe, sportistët kanë rreth 35 deri në 45% më pak fansa, pasi një pjesë e mirë e tyre janë të rremë.

Sportisti i UFC-së me më shumë fansa është Conor McGregor, me 9.6 milionë ndjekës, por 42% e tyre janë të rremë, e barazvlefshme kjo më 4 milonë ndjekës. Luftëtari i dytë më i ndjekur në “Twitter” është Andreson Silva, me 7.5 fansa, por edhe ai, 38% të tyre i ka emra të rremë.

Në këtë listë të “top-10” ndjekësve është edhe Khabib Nurmagomedov, që ka 36% të ndjekësve të tij të rremë, apo Nate Diaz, me 38% të fansave të rremë. Ai që ka përqindjen më të lartë të ndjekësve të rremë është Cody Garbrandt, me gati 49% të tyre.

Lista

Conor McGregor: 9,600,000 ndjekës – 4,081,338 të rremë (42.3%)
Anderson Silva: 7,500,000 ndjekës – 2,849,671 të rremë (38%)
Jon Jones: 2,700,000 ndjekës – 1,092,496 të rremë (40.3%)
Georges St-Pierre: 2,100,000 ndjekës – 871,548 të rremë (41.5%)

Nate Diaz: 2,100,000 ndjekës – 820,040 të rremë (38.3%)
Khabib Nurmagomedov: 2,100,000 ndjekës – 756,021 të rremë (36.6%)
Daniel Cormier: 1,400,000 ndjekës – 517,512 të rremë (37%)
Israel Adesanya: 1,400,000 ndjekës – 489,443 të rremë (34.4%)
Dustin Poirier: 985,000 ndjekës – 362,448 të rremë (36.8%)
Cody Garbrandt: 361,000 ndjekës – 176,366 të rremë (48.8%)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat