Aziz Salihu: Jam kënaq kur më rrihnin në vitet... - Bota Sot
Aziz Salihu: Jam kënaq kur më rrihnin në vitet...

Boksi

E hënë, 19 nëntor 2018

Aziz Salihu: Jam kënaq kur më rrihnin në vitet...

Nga: Kemajl Goca Më: 24 janar 2018 Në ora: 13:53
Aziz Salihu

Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike, në vitin 1984 në Los Anxhelos, njëherësh është kryetar i klubit të boksit Prishtina, ka thënë se u kënaqte kur e rrihni kriminelët serbë për çështje patriotike dhe që luftonte për popullin e Kosovës.

‘Zizi’ ndihet krenarë që i rezistoi shovenistëve serbë dhe kurrë hesap nuk i ka bërë.

“Jam kënaq kur më rrihni (në kohën e okupimit, në vitet e 90-ta), sepse e kam mbrojtur popullin tim, kam luftuar për shtet timin”, thotë Salihu. “Nuk mund të flejë nga gëzimi që po e mbajë turneun dhe nuk do ta lë popullin të mërzitet për turne të boksit”, premton ‘Zizi’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test