Steinforth ka dy fjalë për Haxhi Krasniqin - Bota Sot
Steinforth ka dy fjalë për Haxhi Krasniqin

Boksi

E diel, 18 nëntor 2018

Steinforth ka dy fjalë për Haxhi Krasniqin

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 12:19
Haxhi Krasniqi

Boksieri Haxhi Krasniqi iu kthye ringut pas 10 muajsh duke e mposhtur polakun Bartomiej Grafkan. Promotori i boksit Ulf Steinforth beson se boksieri nga Kosova me nënshtetësi gjermane mund t’ia dalë mbanë në peshat super të mesme. “Për Krasniqin ishte hera e parë që boksoi që nga humbja e prillit të vitit të kaluar nga Arthur Abraham.

Tash ka nevojë për praktika të tjera me luftëra dhe duhet të ndihet përsëri mirë në ring. Ndër të tjera, fitorja e tij kundër një kundërshtari të vështirë dhe të pakëndshëm është mjaft e mirë”, tha Steinforth.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test