Shqiptari me plis në kokë dhe më këngë shqipe futet në ring, e shkatërron maqedonin për... - Bota Sot
Shqiptari me plis në kokë dhe më këngë shqipe futet në ring, e shkatërron maqedonin për...

Boksi

E premte, 19 tetor 2018

Shqiptari me plis në kokë dhe më këngë shqipe futet në ring, e shkatërron maqedonin për...

Nga: P.R Më: 13 maj 2018 Në ora: 15:47
Sazan Kimbo dhe Aleksandar Dimovski

Kick-boksieri shqiptar, Sazan Kimbo, bëri luftë të madhe dhe e shkatërroi maqedonin, Aleksandar Dimovski qysh në raundin e parë. Kimbo ishte në çdo aspekt më i mirë dhe treguesi më i mirë ishte se për një raund e detyroi kundërshtarin që të dorëzohet.

Në fakt, Kimbo u fut në ring me muzikë shqiptare dhe me plis në kokë, duke ngjallë emocione te të gjithë shqiptarët. Kjo i dha edhe më shumë forcë Kimbos, i cili ishte shumë i shpejtë dukë shkatërruar maqedonin për pak sekonda.

Shikojeni për më shumë meçin:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test