Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus - Bota Sot
Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Boksi

E martë, 23 tetor 2018

Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 06:31
Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i Evropës (EBU) në boks në kategorinë super të mesme pas një paraqitje të shkëlqyer ndaj boksierit rus, Stanyslav Kashtanov, të cilin e mposhti pas vendimit të gjyqtarëve në ringun e WeeArena.

Meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Kashtanov, zgjati 12 raunde, ku me pikë të gjyqtarëve, boksieri nga Kosova mori fitoren.

S’e sa i rëndësishëm ishte ky meç, e tregon edhe momenti i fitores, kur Krasniqi nuk mund të përmbahet nga lotët.

Vërtetë emocionuese.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test