Aksidenti tragjik në Kroaci i merr jetën boksierit shqiptar - Bota Sot
Aksidenti tragjik në Kroaci i merr jetën boksierit shqiptar

Boksi

E shtunë, 17 nëntor 2018

Aksidenti tragjik në Kroaci i merr jetën boksierit shqiptar

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 10:29
Valentin Kajtazi

Boksieri shqiptar Valentin Kajtazi ka humbur jetën në një aksident tragjik që ka ndodhur sot në Tisno, Kroaci, shkruajnë mediat kroate. Klubi ku 27-vjeçari u trajnua për shumë vite, ekipi kroat i Sibenikut, është tronditur nga ky lajm i hidhur.

"Çfarë të themi, kur në këtë mëngjes morëm lajmin e trishtuar, të gjithë në klub jemi në gjendje shoku. Valentini ishte shembull, ai ishte fillestar por në sajë të këmbënguljes së tij ai u bë një konkurrent dhe luftoi më së miri. Ky lajm na ka goditur. Valentini ishte djalë i mirë, pozitiv dhe shumë i vlefshëm, e pabesueshme që ka ikur", tha Joshko Sunara, trajner i Shibenikut, KBK Petar Kreshimir.

Aksidenti ndodhi në mesantë në Tisno ku boksieri kroat me prejardhje shqiptare raportohet se ka humbur jetën në vendngjarje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test