Maloku gjunjëzon argjentinasin - Bota Sot
Maloku gjunjëzon argjentinasin

Boksi

Maloku gjunjëzon argjentinasin

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 18:58
Maloku gjunjëzon argjentinasin

Boksieri nga Vushtrria Kamer Maloku që jeton dhe vepron në Karlsruhe të Gjermanisë fitoj titullin WBF Internacional (WBF-Weltmeistertitel im Profiboxen) po ashtu mbrojti titullin GBU kundër Miguel Angel Suarez nga Argjentina. Ishte natë që do të mbahet mend që në rundin e parë i paharruar në këshillat e trajnerit, tha Halit Nezaj, këshilltar për media dhe marketing.

Image

“Maloku e tregoj veten se këtu ka burra dhe gjak shqiptari, tregoj mençurin dhe trimërinë e tij”, tha Nezaj.  Po ashtu stafi i Malokut falënderon publikun që e mbështet vazhdimisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat