Australiani Caleb Ewan shkëlqen në etapën e tretë 

Çiklizëm

Australiani Caleb Ewan shkëlqen në etapën e tretë 

Nga: K.Goca Më: 31 gusht 2020 Në ora: 23:39
Australiani Caleb Ewan shkëlqen në etapën e tretë 

Çiklisti australian Caleb Ewan triumfon në etapën e tretë me kohë të kaluar për 05. 17' 42'' orë.

Në një finish emocionues të garës më prestigjioze “Tour de France 2020”,  Ewan shkëlqen dhe doli më i shpejt se Sam Bennett në shtegun 197 kilometra në Sisteron.

Çiklisti i njohur sllovak  Peter Sagan përfundon në pozitën e pestë .

Julian Alaphilippe i Francës mbajti fanellën e verdhë të liderit të përgjithshëm. "Kjo është gara më e madhe në botë dhe unë jam shumë i lumtur që shënova fitore”, tha mes të tjera Ewan.

Etapa e katërt do të mbahet nesër nga Siisteron - Orcières-Merlette me gjatësi të shtegut 160.5 kilometra.

Etapa e tretë 
1.  Caleb EWAN (LOTTO SOUDAL)        05h 17' 42''- B:10''    -
2.  Sam BENNETT (DECEUNINCK - QUICK – STEP)    05h 17' 42'' B:6'
3. Giacomo NIZZOLO  (NTT PRO CYCLING TEAM)    05h 17' 42'' B : 4'
4. HUGO HOFSTETTER     (SRAEL START-UP NATION)    05h 17' 42''    -    -    -
5. PETER SAGAN (BORA – HANSGROHE)     05h 17' 42''
6. EDWARD THEUNS    (TREK – SEGAFREDO)    05h 17' 42''    -    
7. CEES BOL (TEAM SUNWEB) 05h 17' 42''    -    -    -
8. MATTEO TRENTIN (CCC TEAM)    05h 17' 42''    -    -    -
9.  BRYAN COQUARD) (B&B HOTELS – VITAL) 05h 17' 42''    -    -
10. NICCOLÒ BONIFAZIO (TOTAL DIRECT ENERGIE)    05h 17' 42''

Renditja e përgjithshme 
1.Julian ALAPHILIPPE (DECEUNINCK - QUICK – STEP)    13h 59' 17''
2. Adam YATES (MITCHELTON – SCOTT)    + 00h 00' 04''
3. Marc HIRSCHI    (TEAM SUNWEB)    + 00h 00' 07''
4. Tadej POGACAR (UAE TEAM EMIRATES)    + 00h 00' 17''
5. Davide FORMOLO (UAE TEAM EMIRATES)    + 00h 00' 17''
6. Egan BERNAL (INEOS GRENADIERS)    + 00h 00' 17''
7. Tom DUMOULIN (TEAM JUMBO – VISMA)    + 00h 00' 17''
8. Sergio Andres HIGUITA (EF PRO CYCLING)    + 00h 00' 17''
9. Guillaume MARTIN (COFIDIS)    + 00h 00' 17''
10. Esteban CHAVES (MITCHELTON – SCOTT)    + 00h 00' 17'

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat