Nuha: Shpresojmë në rezultate të mira në Danimarkë - Bota Sot
Nuha: Shpresojmë në rezultate të mira në Danimarkë

Çiklizëm

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Nuha: Shpresojmë në rezultate të mira në Danimarkë

Nga: Kemajl Goca Më: 31 korrik 2017 Në ora: 19:20
Pamje nga një garë

Kosova do përfaqësohet me shtatë çiklistë në Kampionatin Evropian, që mbahet për pesë ditë në Danimarkë. Kryetari i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, Avni Nuha, ka thënë se janë përgatitur në bazë të mundësive,  por është ankuar se me mjetet e tyre shkojnë në Danimarkë. “Kosova përfaqësohet me pesë juniorë në Kampionatin Evropian, si Zani Sylhasi, Samir Hasani, Blerton Nuha, Çlirim Raka, Ibrahim Poduri, ndërsa te U-23 me Luan Halitin dhe të kategoria elitë me Migjen Beqirin.

Kampionati mbahet nga data 2 deri me 6 gusht”, tha Nuha për gazetën kombëtare “Bota sot”. Përveç kampionatit Evropian, Nuha ka më shumë vëmendjen edhe për Kampionatin Botëror që do të zhvillohet në shtator në Norvegji: “Në kushtet e sotme është bërë...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të martën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test