E zuri gjumi me çantën e drogës në tren, e pëson keq shqiptari në Angli

Diaspora

E zuri gjumi me çantën e drogës në tren, e pëson keq shqiptari në Angli

Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 06:56
Foto ilustrim

Një shqiptar është vënë në pranga pasi u kap në tren më një çantë kanabisi. 38-vjeçari Gazmir Shehu po udhëtonte me tren dhe e kishtë zënë gjumi gjatë rrugës. Ndërkohë pasagjerët e tjera kanën djerë një erë dhe kanë raportuar rastin.

angliMenjëherë në vendngjarja ka shkuar policia dhe pas insistimit për të kontrolluar çantën kanë gjetur kanabisin me vlerë rreth 10,000 £. 38-vjeçari fillimisht pretendoi se ishte për përdorim personal po më pas ai u deklarua fajtor për posedimin e drogës me qëllim furnizimin.

Arrestimi i tij ka ardhur në Glasgoë më 28 qershor të vitit të kaluar. Gjykata dëgjoi se i pandehuri kishte punuar si prodhues instrumentesh muzikore, i specializuar në ndërtimin e kitarave dhe violinave.  Ai nuk ka asnjë dënim të mëparshëm të regjistruar në Mbretërinë e Bashkuar ndërsa  avokati i Shehut u shpreh se ai kishte shkaur erdhi në Angli ilegalisht nëntë vjet më parë me kamion.

Gjykatësi Barker e burgosi të pandehurin për 21 javë. Duke pasur parasysh statusin e pasigurt të emigracionit të Shehut, tha gjyqtari ku shtoi se nuk do të ishte e përshtatshme të pezullohej dënimi. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat