Dieta me vezë dhe portokall

Dieta

Dieta me vezë dhe portokall

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Si mund të ju ndihmojë dieta me vezë dhe portokall që të humbisni nga 10-15 kg për 15 ditë?

Ja si duhet të ushqeheni  çdo ditë të javës

E hënë

Mëngjesi: 1 portokall, 1 biskotë integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht ose kos

Darka: 2 domate, 2 vezë të ziera, 1 kastravec, 1 fetë bukë integrale

E martë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, 2 biskota integrale

Darka: 125 gr mish vici, 1 domate, 1 filxhan çaj pa sheqer

E mërkurë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, pak sallatë jeshile

Darka: 125 gr mish vici, 1 portokall, 1 fetë bukë integrale

E enjte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 125 gr djathë i bardhë, 1 domate, 1 fetë bukë integrale.

Darka: 125 gr mish vici, 2 domate, 1 fetë bukë integrale, 1 mollë jeshile

E premte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, kafe ose çaj

Dreka: 200 gr peshk, 1 domate, 1 fetë bukë integrale

Darka: 500 gr perime të ziera (karota, bizele, brokoli, patate etj), 1 vezë, 1 domate.

Në fundjave mund të hani çfarë të doni, por pa e tepruar.

Javën e dytë rifillojeni dietën nga fillimi.

Gjatë dietës duhet të pini 2 l ujë në ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat