Dieta me vezë, largon 3 kg në vetëm 3 ditë

Dieta

Dieta me vezë, largon 3 kg në vetëm 3 ditë

Më: 2 maj 2022 Në ora: 15:45
Foto ilustrim

Dëshironi të humbni peshë në vetëm 3 ditë? Ja ku e keni gjetur zgjidhjen.

Kjo dietë është për humbje peshe të shpejtë dhe ju duhet ta aplikoni vetëm 3 ditë në javë.

Shmangeni sheqerin, kripën, makaronat dhe ushqimet e tjera që janë të dëmshme dhe plotë kalori, patatet e skuqura, ushqime të skuqura, mishin me yndyrë dhe pijet e gazuara.

Dita e parë
Mëngjesi: Dy vezë të ziera, 2 domate dhe një filxhan çaj të gjelbër pa sheqer.
Dreka: Dy të bardhë veze, 120 gramë të peshk i zier ose i pjekur dhe një gotë çajit të gjelbër.
Në vaktin e ndërmjetëm: Një mollë
Darka: perime të ziera (brokoli, lulelakër, karota, bizele, bishtaja, etj) me një filxhan çaj të gjelbër.

Dita e dytë

Mëngjesi: Dy vezë të ziera, 1 banane dhe një filxhan çaj të gjelbër.

Dreka: Dy të bardhët e vezës, 120 gramë mish pule të zier pa lëkurë dhe një gotë të çajit të gjelbër.

Darka: 120 gramë gjizë, një fetë e bukë të thekur dhe një filxhan qumësht me yndyrë të ulët.

Dita e tretë

Mëngjesi: Dy vezë të ziera dhe një gotë me lëng domateje

Dreka: Dy të bardhë veze, 120 gramë mish të kuq dhe një filxhan çaj të gjelbër.

Darka: Dy patate të pjekura, sallatë e gjelbër dhe një gotë çaj të gjelbër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat