Si të keni muskuj të përsosur barku me vetëm një ushtrim - Bota Sot
Si të keni muskuj të përsosur barku me vetëm një ushtrim

Dieta

Si të keni muskuj të përsosur barku me vetëm një ushtrim

Më: 2 mars 2018 Në ora: 22:21
Ilustrim

Po ju prezantojnë këtë ushtrim të përsosur, i cili do t’ju ndihmojë që të keni muskuj barku të definuar për të cilët keni ëndërruar gjatë.

Mari Winsor, themelues i studios “Winsor Pilates” shpjegon që ky ushtrim mund të ndihmojë përfundimisht që të zvogëloni shtresat yndyrore nga barku juaj dhe ky ushtrim gjithashtu do t’ju ndihmojë që të keni muskuj të definuar mirë të barkut.

Mësoni se si ta bëni këtë ushtrim Criss-Cross:

– Shtrihuni në shpinë dhe qëndroni në atë pozitë disa minuta në mënyrë që të relaksoni muskujt e kurrizit.

– Vendosni duart pas kokës

– Ngrini këmbët nën këndin prej 90 shkallësh

– Tërhiqeni këmbën e djathtë në drejtim të gjoksit duke e mbajtur këmbën e majtë drejt. Njëkohësisht, shtyni pjesën e sipërme të trupit në drejtim të këmbës së djathtë. Dora juaj e majtë dhe këmba e djathtë duhet të preken

– Bëni 3 sete prej nga 10 përsëritjeve me pauzë prej 30 sekondash midis seteve.

Për fillestarët: Përsëriteni ushtrimin e pestë në të gjitha anët. Për instruksione të hollësishme shikoni videon e shkurtër dhe filloni ushtrimet. Do të keni muskuj të mrekullueshëm barku!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test